im. Jana Brzechwy w Barcinie

Rok szkolny 2011/2012

z życia szkoły...

JEDNOŚLADEM PRZEZ ŚWIAT.

Dnia 17 września 2011r. świetlica szkolna zorganizowała wycieczkę rowerową do Wiktorowa. Trasa biegła drogami o różnym stopniu trudności. W tym dniu przejechaliśmy w sumie 22 km.
Niektórym uczestnikom przydarzyły się "małe przygody" związane z awarią techniczną własnego jednośladu, ale i z tym daliśmy sobie bez problemu radę.
Wycieczkę rowerową zakończyliśmy wspólnym grilowaniem oraz udziałem w różnych zabawach rekreacyjno - sportowych. Rowerowy wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych.
Organizatorami tej wyprawy były panie Iwona Goździk i Karolina Moritz.

"EUROPEJSKI TYGODZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH" W KLASACH I - III

W dniach 26 - 30 września odbył się "TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH", w którym uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z obyczajami, kultura oraz tradycją panującą w różnych zakątkach świata.
W ciągu tego tygodnia klasy I - III brały udział w konkursach, była możliwość degustacji potraw z wybranych państw tj. Włoch, Grecji, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii.
W środę - 28 września w czasie przerw można było spróbować angielskiej herbaty, natomiast 29 września (w czwartek) gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łabiszynie. Brali oni udział w lekcji otwartej dotyczącej "X ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone", podczas której poznali szczegóły związane z wydarzeniami z 11 września 2001r.
Po lekcji, wspólnie z grupą wiekową uczestniczyli w apelu poświęconemu Stanom Zjednoczonym, Apel przygotowała i prowadziła p. Elżbieta Rucińska.
W czasie tego spotkania uczniowie z obydwóch szkół brali udział w quizie pt: "Tak daleko, a jak blisko" - ile wiemy o Stanach Zjednoczonych.
Nasi Goście po zwiedzeniu dwóch wystaw: "Z książką w świat" znajdującej się w bibliotece szkolnej oraz "Magia podróży" w świetlicy, opuścili mury naszej szkoły o godzinie 12:00.
Obchody "Tygodnia Języków Obcych" zakończył piątkowy apel na wesoło, podczas którego każda klasa zaprezentowała wybrany przez siebie kraj. Po prezentacji nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów związanych z konkursami w tym tygodniu.
Głownym pomysłodawcą i koordynatorem była p. Elżbieta Rucińska.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Witamy po wakacjach!
1 września 2011r. w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012.
Był to szczególnie uroczysty dzień dla najmłodszych uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli szkolne progi. Pierwszaków przywitali starsi koledzy krótkim programem artystycznym.
Również czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem czekali na nowych wychowawców. Pozostali uczniowie z uśmiechem na twarzy witali swoich kolegów, koleżanki i wychowawców.

ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW I SAMYCH DOBRYCH OCEN. POWODZENIA!

Opracowanie: Zofia Czyżewska

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska; mail: sp2-2@wp.pl