Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie
im. Jana Brzechwy

Strona główna ::: Kontakt ::: Przydatne linki

Struktura szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Pedagog, Psycholog

Logopeda

Biblioteka

Klasy

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Pracownicy szkoły

Sekretariat

Opieka medyczna

Dowożenie

Świetlica

Dokumenty szkoły

Statut i Regulaminy

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Podręczniki

Szkolny Zestaw Programów Nauczania

Program Wspierania Ucznia Zdolnego

Stypendia

Publikacje

Zakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRok szklny 2005/2006

z życia szkoły...

1 CZERWCA 2006 - Dzień Dziecka
Pierwszy czerwca był dniem bardzo wesołym w naszej szkole, bowiem nauczyciele przygotowali dla swych wychowanków szereg niespodzianek. Klasy I-III obejrzały spektakl pt: " Czerwony Kapturek" w wykonaniu nauczycieli. Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom, czego dowodem były gromkie brawa otrzymane po występie. Klasy IV-VI wzięły udział w inscenizacji przygotowanej wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Humorystyczne scenki dotyczącej szkoły przeplatane były wystepami megagwiazd muzyki polskiej i światowej. Mieliśmy okazję gościć zespół ABBA, Marylę Rodowicz, Don Vasyla orazi trio w składzie Pavarotti, Carreras, Domingo. Cała imprezę poprowadziły przedstawicielki Polskich Kolei Państwowych - panie Barbara Krause i Anna Rucińska. Oczywiście w role gwiazd muzycznych wcielili się: panie Anna Parczewska i Małgorzata Wiland, pan Jacek Ojczenasz i ksiądz Jarosław Zych, pani Elżbieta Rucińska, pan Ewaryst Tomiczak, panie Zofia Czyżewska, Justyna Ciesielska i Sylwia Sobczak.
Występy ogromnie podobały się. Niektórzy artysci musieli nawet bisować. po koncercie gwiazd uczniowie udali sie na Halę Widowiskowo-Sportową, by wziąć udział w zawodach sportowych. Każda klasa otrzymała też słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

9 MAJA 2006 - wizytacja kanoniczna
Nasza szkoła miała zaszczyt gościć biskupa Bogdana Wojtusia. Wizytacja kanoniczna odbyła się 9 maja 2006 roku. Biskup został uroczyście powitany przez dzieci, ktore wręczyły Mu kwiaty i zaprosiły do obejrzenia inscenizacji. Uczniowie zaprezentowali krótki program, który ukazywał historię św. Bernadetty. Jej to właśnie ukazała się Matka Boska. przedstawienie przybliżyło zebranym postać Bernadetty i jej bezgraniczne oddanie Maryi. Inscenizacja i dekoracje przygotowane zostały przez panie Urszulę Osuch, Grażynę Prussak i Zofię Czyżewską.

16-17 KWIETNIA 2006 - Wielkanoc
Radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w lepsze jutro, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

12 KWIETNIA 2006 - Misterium Pasyjne
Uczniowie naszej szkoły 12 kwietnia 2006 roku zaprezentowali inscenizację związaną z Misterium Pasyjnym. Przedstawienie rozpoczyna się w momencie modlitwy Jezusa do Ojca. W kolejnej scenie apostołowie rozmawiają o śmierci Pana. Mowa jest też o Judaszu, który unika kontaktu z Aniołem, gdyż ten męczy jego sumienie. Jedna z następnych scen przypomina historię Piotra, który trzykrotnie zaparł się Pana. Po śmierci Jezusa apostołwie adorują krzyż. Końcowa scena ukazuje zmartwychwstałego Chrystusa.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem odgrywali swe role. starali sie jak najlepej zaprezentować rozterki bohaterów, w ktorych się wcielali. Spektakl wymagał ogromnego wkładu pracy od każdego młodego aktora. Ich zadaniem było pokazanie stanów duszy poszczególnych postaci. Uczniowie świetnie wczuli się w role, dzięki czemu inscenizacja została nagroszona gromkimi brawami przez zgromadzona publiczność.Jest to oczywiście zasługa osób, które przygotowały ten spektakl, panią Urszulę Osuch i Zofię Czyżewską oraz księdza Jarosława Zycha.

2 KWIETNIA 2006 - rocznica śmierci Jana Pawła II
Dnia 3 kwietnia 2001 roku nasza szkoła uczciła krótkim przedsatwieniem pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Dzieci przygotowały wiersze i pieśni, które przypominały Karola Wojtyłę. Zaprezentowane utwory opowiadają o tym, jak wielką był osobowoscią, co pokazał każdemu człowiekowi. Nauczył cieszyć się życiem, pracować nad sobą, ale i słuchać. Sam swoim przykładem pokazał jak cierpieć, przebaczać, żyć i umierać. utwory poetyckie przeplatały się z pieśniami, które Jan Paweł II szczególnie lubił i które często spiewano Mu w czasie pielgrzymki lub audiencji. Na zakończenie ks. Jarosław Zych odmówił modlitwę o rychłą beatyfikację i kanonizację Karola Wojtyły. Przedstawienie zostało przygotowane przez panie: Urszulę Osuch, Zofię Czyżewską i ks. Jarosława Zycha.

21 MARCA 2006 - pierwszy Dzień Wiosny
Nareszcie wiosna! 21 marca 2006r. w naszej szkole obchodzono Dzień Samorządności połączony z powitaniem wiosny, które zostały przygotowane przez RSU.
Klasy I-III obejrzały przedstawienie, które przepełnione było motywami wiosennymi. Uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w zabawach i konkursach. Wybierano Panią i Pana Wiosnę, rysowano wiosenne wizerunki zwierząt i kwiatów. Uczniowie stroili swe klasy i wykonywali wiosenne maiki. Zwycięzców w poszczególnych zabawach nagrodzono drobnymi upominkami. W czasie przerw uczniowie mogli posłuchać muzyki. Był to konkurs pt: "Jaka to melodia?". Należało zapisać wykonaców i tytuły utworów. Klasy, które najwięcej piosenek rozpoznały, również dostały symboliczne nagrody. Uhonorowano także cztery osoby, które napisały wiersze o tematyce wiosennej.
W tym dniu odbyły się również zawody sportowe, w których poszczególne klasy rywalizowały między sobą. W taki właśnie sportowo-humorystyczny sposób uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Samorządności, a przy okazji hucznie powitali wiosnę, czego symbolem było spalenie Marzanny przez dzieci z klas I-III.

9 MARCA 2006 - audycja Filharmonii Pomorskiej "Koncert smyczkowy"
Dnia 09.03.06r. ponownie naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Filharmonii Pomorskiej. Zaprezentowali "Koncert smyczkowy". Dzieci poznały budowę instrumentów smyczkowych, takich jak: wiolonczela, altówka i skrzypce. Osoby grające na instrumentach zaprezentowały fragmenty znanych utworów. Zadaniem uczniów było ich rozpoznanie. Konkursy spodobały się dzieciom. Na zakończenie uczniowie gromkimi brawami podziękowali osobom grającym na instrumentach i pani, która prowadziła cały koncert.

8 MARCA 2006 - podsumowanie WOŚP
Dokładnie dwa miesiące po zakończeniu XIV Finału WOŚP odbyło się podsumowanie wszystkiego tego, co dziło sie 8 stycznia 2006 roku. 08.03.2006 o godz. 12:00 terenowe sztaby rozpoczęły swoje prezentacje. W naszej szkole wszystkich zebranych i zaproszonych gości powitała pani dyrektor Maria Olszewska. W dalszej części podziękowano darczyńcom, sponsorom i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób włączyli się w akcję Fundacji WOŚP. Wymienione osoby otrzymały pamiątkowe certyfikaty. Nastepnie w postaci prezentacji multimedialnej przedsatwiono przebieg XIV finału WOŚP. Podsumowanie akcji uświetniły występy uczniów. Na zakończenie Szef Szkolnego Sztab jeszcze raz podziękował wszystkim ludziom dobrej woli.

8 MARCA 2006 - Dzień Kobiet
Od wielu lat 8 marca świętujemy Dzień Kobiet. Z tej okazji również w naszej szkole przygotowano niespodzianki. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt."M jak matematyka", które dzięki zawartemu w nim humorowi, rozbawiło dzieci. Męska część społecznośći uczniowskiej złożyła życzenia nie tylko nauczycielkom, ale również dziewczętom. W tym dniu wszyscy chłopcy starali się być mili i grzeczni.

13 - 24 LUTEGO 2006 - ferie zimowe
Od 13 lutego do 24 litego trwały w województwie kujawsko-pomorskim ferie. Nasza szkoła starała się zapewnić uczniom aktywny wypoczynek. Nauczyciele przygotowali różne propozycje. Zorganizowali wyjazdy do kina i na basen. Odbywaly sie zajęcia sportowe, w których mogły uczestniczyć wszystkie chętne dzieci. Uczniowie spotykali się także na kółkach zainteresowań. Czas wolny od zajęć dydaktycznych szybko upłynął i 27 lutego uczniowie ponownie zasiedli w ławkach szkolnych.

8 STYCZNIA 2006 - XIV Finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Nasza szkoła jak co roku włączyła sie w tę akcję. Jednak po raz pierwszy otrzymaliśmy zgodę na zorganizowanie sztabu. Mimo mroźnej pogody niedziela 8 stycznia była dniem bardzo gorącym. Mieliśmy swych wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek, ale nie tylko.W budynku naszej szkoły odbyły się licytacje prac uczniów oraz innych darów przekazanych przez firmy i osoby prywatne. Prowadziliśmy także kawiarenkę,w której można było kupić ciasto upieczone przez rodziców naszych uczniów. Punktem kulminacyjnym XIV finału WOŚP były "Jasełka". W poszczególne role oprócz uczniów wcielili się także nauczyciele grona pedagogicznego SP2 i Gimnazjum w Barcinie. Cały finał WOŚP zorganizowany został przez: Z. Czyżewską, E. Dolatowską, S.Gwizdałę, R. Jabłońską, O.Nowicką, A.Błażejewską, J. Ciesielską, M.Błaszak, Z.Jesionowską, I.Goździk, M.Łagocką, D.Wróblewską i K.Nowak. Ogromny trud sztabu został nagrodzony. Rodzice uczniów SP2 i inni mieszakńcy Barcina byli bardzo hojni. Zebraliśmy ponad 3.300zł. Ale to jeszcze nie koniec. Kolejna akcja-już wkrótce.

24-26 GRUDNIA 2005 - Boże Narodzenie
22 grudnia nauczyciele i uczniowie spotkali się ostatni raz w 2005 roku. W tym dniu odbyły się wigilie klasowe. Wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami przełamali się opłatkiem. Życzyli sobie spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym 2006 Roku.
Zwieńczeniem wigilijnych spotkań były jasełka przygotowane przez panie: Grażynę Prussak, Urszulę Osuch i Zofię Czyżewską. Przedstawienie opowiadające o narodzinach Jezusa przypomniało wszystkim o tym, że w życiu mamy kierować sie miłością.

6 GRUDNIA 2005 - konkurs "Prawa i obowiązki ucznia"
Dnia 6 grudnia 2005 roku odbył się szkolny konkurs "Prawa i obowiązki ucznia". Wzięło w nim udział 13 uczniów - po jednym przedstawicielu każdej z klas IV-VI. Liderzy zostali wyłonieni w wyniku klasowych konkursów przeprowadzonych na godzinach do dyspozycji wychowawcy. Zawodnicy losowali pytania i za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali 1 punkt Osoba z największą liczbą punktów zwyciężała. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z ich prawami i obowiązkami. Dzieci przez zabawę i współzawodnictwo starały się zrozumieć znaczenie poszczególnych przywilejów i obowiązków. Konkurs został przygotowany przez Rzecznika Praw Ucznia SP2 - panią Iwonę Szkopiak i panią Martę Wilk-Wierzbińską. Pani Szkopiak prowadząc konkurs zachęcała także publiczność, czyli pozostałych uczniów, do uważnego słuchania wypowiedzi koleżanek i kolegów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostałym uczestnikom na pamiątkę wręczono symboliczne upominki.

6 GRUDNIA 2005 - Mikołajki
Mikołajki to dzień, w którym wszystkie dzieci czekają na Mikołaja. Dlatego też uczniom klas IV-VI paczki z cukierkami dla każdej klasy wręczyła pani M. Kinowska - przedstawicielka Rady Rodziców. Uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem. Przedstawienie pt.: "Gdy Mikołaj przyjdzie Święty..." przygotowały panie: Grażyna Prussak i Bogumiła Kocikowska. Oprawą muzyczną i grą na organach zajęła się pani Agnieszka Błażejewska. W postać Św. Mikołaja wcielił się ks. Jarosław Zych. Aniołkami były trzy uczennice: Marta Nadzieja (IIIc), Marika Kwasigroch (IId), Monika Wiatrak (IIIb). Piosenki śpiewał chór dzieci pod kierunkiem pani Agnieszki Błażejewskiej.
Przedstwienie przybliżyło widzom historię Św. Mikołaja. Ukazano go jako postać historyczną, która żyła w określonym czasie na ziemi. Był biskupem i pomagał bliźnim. Ludzie po jego śmierci zaczęli obdarowywać się prezentami, by uczcić tym samym postać Mikołaja. Tradycja ta przetrwała do dziś. Przedstawienie przypomniało dzieciom, że również one mogą obdarować innych. Każda klasa wręczyła Św. Mikołajowi serce ze swoimi postanowieniami poprawy. Wszystkie klasy otrzymały słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Imprezie tej towarzyszył konkurs "Portret Św. Mikołaja", który zorganizowały panie z biblioteki: Elżbieta Dolatowska i Sylwia Gwizdała. Obie panie przygotowały także informacje o tradycji mikołajkowej w innych krajach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tych wiadomości.
Przedstawienie mikołajkowe zaprezentowano także przedszkolakom z Przedszkola nr 2 w Barcinie. Dla nich słodycze ufundowały organizatorki: pani Grażyna Prussak i pani Bogumiła Kocikowska.

1 GRUDNIA 2005 - spotkania nauczycieli z rodzicami "drzwi otwarte"
Grudzień rozpoczęły w naszej szkole "drzwi otwarte". 1.12.2005r. wszyscy rodzicie mogli odwiedzić placówkę i porozmawiać z nauczycielami uczącymi ich dzieci o tym jakie ich pociechy mają problemy, jak się uczą i zachowują. Była to także doskonała okazja do spotkania się rodziców ze specjalistami pracującymi w naszej szkole.

30 LISTOPADA 2005 - Andrzejki
W dniu 29 listopada od 16:00 do 19:00 odbyły się andrzejki dla uczniów klas IV-VI. Nastrój imprezy był znakomity. Sprzyjał temu niecodzinny wystrój świetlicy, którą zamieniono w "Jaskinie wróżb". Wróżby zostały przygotowane przez uczniów, występujących w tym dniu w roli wróżbitów. Zorganizowano kilka stoisk z wróżbami, m. in. "co mówią karty", "miłosne czary", "magiczne kubki". Gdy zaczęło się wróżbiarskie szaleństwo, szkolni magowie nie mogli opędzić się od chętnych, którzy chcieli poznać swą przyszłość. Zainteresowanie wróżbami było ogromne. W bibliotece zorganizowano również loterię fantową. Imprezę andrzejkową przygotowały panie: Elżbieta Dolatowska, Sylwia Gwizdała, Zofia Czyżewska, Zofia Jesionowska i Iwona Gożdzik oraz członkowie RSU i Klubu Miłośników Książki. Zadbały one o dekorację "Jaskini wróżb". Atmosfera tajemniczości osnuwająca miejsce przepowiedni i wróżb udzieliła się wszystkim uczestnikom andrzejek.

23 LISTOPADA 2005 - wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie.
Wycieczkę integracyjną zorganizowały panie: Danuta Wróblewska i Iwona Goździk. Uczniowie SP2 mieli okazję prześledzić poszczególne etapy powstawania bombek choinkowych. Pracownicy fabryki zaprezentowali proces dmuchania szkła, koloryzację i zdobienie. Każde dziecko dostało na pamiatkę jedną bombkę. Uczniowie zakupili też ozdoby z imionami i dedykacjami, które zamówiono już wcześniej. Dzieci miały także możliwość nabycia ozdób po cenach hurtowych w zakładowym sklepie. Odbiór pozostałych bombek miał miejsce w szkolnej świetlicy. Tam w ogromnym zamieszaniu, rozdano aż 350 bombek!

22 LISTOPADA 2005 - spotkanie pani Stanisławy Ciesielskiej - przewodniczącej Rady Miejskiej w Barcinie, z uczniami klas szóstych
Wychowawczyni klasy VId, pani Teresa Różańska postanowiła propagować ideę samorządności w naszej szkole poprzez organizowanie wycieczek najstarszych wychowanków do urzędu miasta. Miały one miejsce w listopadzie br. Zgodnie z opracowanym harmonogramem, uzgodnionym z sekretarzem urzędu, klasy szóste zapoznały się z działalnością tej instystucji, dowiedziały się o pracy samorządu terytorialnego oraz zadaniach burmistrza.
Kolejnym etapem przybliżenia spraw związanych z samorządnością było zorganizowane w szkole spotkanie szóstoklasistów z panią Ciesielską - przewodniczącą Rady Miejskiej w Barcinie. Uczniowie usłyszeli wiele ważnych, ciekawych informacji dotyczących wybierania radnych, ich działalności, decyzji przez nich podejmowanych, mających wpływ na całokształt funkcjonowania samorządu terytorialnego.
Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się wypowiedziom przewodniczącej Rady Miejskiej, która na zakończenie spotkania musiała się zmierzyć z trudnymi pytaniami. Dotyczyły one m. in. spraw budżetowych, inwestycji. Chwilami dochodziło do polemiki gościa z uczniami.

18 LISTOPADA 2005 - Mini Playback Show
18 listopada br. w Żninie w sali Żnińskiego Domu Kultury odbył się finał powiatowy XIII edycji Festiwalu "Mini Playback Show". W przesłuchaniu uczestniczyło aż 31 wykonawców. Ich popisy obserwowało Jury Festiwalu w składzie: Roman Fieberg (dyr Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy) i Renata Gaj--Kowalska (instruktorka tańca). Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kowalczyk i Kosma Sobczak (w kategorii wiekowej 6-8 lat) oraz Sara Klessa, Natalia Kowalczyk i Klaudia Bartkowska (w kategorii wiekowej 9-12 lat). Opiekunem młodych wykonawców była pani Iwona Goździk. Pomocą swoją służyli także rodzce: pani Kowalczyk i pani Sobczak. Mimo, że uczniowie naszej szkoły nie zdobyli żadnej z głównych nagród, to i tak bawili się świetnie. Wyróżnieniem było dla nich to, że mogli pojechać do Żnina na finał powiatowego Festiwalu "Mini Playback Show" i przy okazji nawiązać nowe znajomości.

15 LISTOPADA 2005 - Mini Playback Show
W dniu 15 listopada 2005r. o godz. 16:00 w naszej szkole odbył się Szkolny Mini Playback Show. Wystąpiło 11 zespołów, które rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Najlepszych wyłoniło Jury w składzie panie: Iwona Goździk, Olga Nowicka, Sylwia Gwizdała i Agnieszka Safijan. Nagrody i oprawę plastyczną przygotowały panie: Iwona Goździk i Zofia Jesionowska. Fundatorem nagród był sklepik szkolny funkcjonujący przy Radzie Rodziców SP2. Jury wytypowało dwa zespoły do reprezentownia szkoły w eleminacjach do Powiatowego Mini Playback' Show w Żninie.

15 LISTOPADA 2005 - próbny sprawdzian klas VI
Bardzo ważnym dniem w naszej szkole był 15 listopada 2005r., wtorek, kiedy to klasy szóste pisały próbny sprawdzian. O godzinie 8:10 w siedmiu salach szóstoklasiści przystąpili do rozwiazywania zadań. Celem sprawdzianu było zapoznanie dzieci z jego formą. Uczniowie musieli poradzić sobie także z techniczną stroną testu sprawdzającego ich kompetencje. Po upływie wyznaczonego czasu zdania szóstoklasistów były podzielone. Część mówiła, że zadania sprawiły im problem, a inni twierdzili, że sprawdzian to nic trudnego.

14 LISTOPADA 2005 - audycja Filharmonii Pomorskiej "Górale i ich muzyka"
14.11.2005r. ponownie naszą placówkę odwiedzili gości z Filharmonii Pomorskiej. Tym razem przybyli wraz z góralami, którzy przybliżyli uczniom swoją kulturę. Grali i śpiewali góralskie piosenki, opowiadali o własnych zwyczajach oraz omawiali swój strój, którego poszczególne elementy noszą typowe, góralskie nazwy. Uczniowie klas IV-VI aktywnie uczestniczyli w audycji. Próbowali swych sił w tańcu, śpiewali piosenki. Goście zostali pożegnani gromkimi brawami.

11 LISTOPADA 2005 - Narodowe Święto Niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości przypadające na dzień 11 listopada każdego roku jest w naszej szkole uroczyście obchodzone. 17.11.2005r. uczniowie i nauczyciele SP2 obejrzeli inscenizację poświęconą temu świętu. Mieli okazję by zastanowić się nad tym, ile wysiłku kosztowało naszych przodków przywrócenie Polsce niepodległości. Przedstawienie zostało przygotowane przez panie: Iwonę Szkopiak, Renatę Szaforz i Zofię Czyżewską. Wystąpili uczniowie z klas Va, Vb i Vd oraz szkolny zespół wokalny. Inscenizację obejrzały dwie grupy wiekowe: klasy I-III i IV-VI.

9 LISTOPADA 2005 - warsztaty plastyczne dla nauczycieli.
W świetlicy szkolnej, z inicjatywy nauczycielek: Iwony Goździk i Zofii Jesionowskej, odbyły się warsztaty plastyczne dla nauczycieli z macierzystej placówki oraz dla zaproszonych pań z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Barcinie. Poprowadziła je pani Katarzyna Stempska z Tonowa. Pani Kasia na co dzień pracuje z pensjonariuszami tamtejszego Domu Pomocy Społecznej. Jest ona artystycznie uzdolnioną osobą, pod której okiem uczestnicy wzbogacali swój warsztat pracy o nowe pomysły gwiazdkowych dekoracji świątecznych i użytkowych. Wykonane ozdoby pozostały w zbiorach naszej szkoły. Plastyczka z Tonowa zapowiedziała swój przyjazd do Barcina na kolejne warsztaty wiosną, kiedy to zaprezentuje techniki wykonywania ozdób związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

31 PAŹDZIERNIKA 2005 - Halloween.
28 pażdziernika naszą szkołę opanowli przebierańcy. W związku z przypadającym w dniu 31 pażdziernika świętem Halloween dzieci poprzebierały się za najróżniejsze postacie. Zakładano maski, peruki oraz śmieszne stroje. Zabawa w przebieranie bardzo podobała się uczniom.

24 PAŹDZIERNIKA 2005 - urodziny Kubusia Puchatka.
Dnia 24 października po raz drugi już w naszej szkole odbyły się urodziny Kubusia Puchatka. Impreza ta skierowana była do dzieci z klas I - III, które bardzo chętnie w niej uczestniczyły. Zorganizowały ją panie: Mirosława Łagocka, Sylwia Gwizdała i Elżbieta Dolatowska oraz Agnieszka Błażejewska. Pomysł został zaczerpnięty z propozycji imprez w ramach ogólnopolskiej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.
Dzieci wraz ze swymi paniami przygotowały wspaniałe prace plastyczne w kształcie urodzinowych tortów. Mogły je wręczyć osobiście Puchatkowi, w którego wcielił się uczeń klasy IVa - Szymon Orkiszewski. Strój dla Kubusia uszyła z materiału zakupionego przez szkołę pani Magdalena Wróblewska - praktykantka. Podczas spotkania ze swym ulubieńcem dzieci śpiewały piosenki o Kubusiu Puchatku oraz recytowały teksty jego mruczanek. Była także zabawa w przyczepianie Kłapouchemu zgubionego ogona. Oczywiście nie zabrakło słodkiego co nieco, którym poczęstował wszystkie dzieci sam miś.

17 PAŹDZIERNIKA 2005 - audycja Filharmonii Pomorskiej "Jesień".
W poniedziałek gościła w SP2 Filharmonia Pomorska. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w audycji muzycznej. Jej tematem była jesień. Muzycy starali się odwołać do wyobraźni dzieci. Ukazywali barwy jesieni przy pomocy utworów słynnych kompozytorów. Uczniowie zostali czynnie zaangażowani w koncert, gdyż wspólnie z prowadzącą musieli zaśpiewać kilka piosenek.

17 PAŹDZIERNIKA 2005 - "V Dzień Papieski".
17 dzień października to Dzień Papieski. Nasza szkoła także postanowiła uczcić pamięć Jana Pawła II. Nauczyciele religii i muzyki przygotowali dwie inscenizacje: dla klas I-III i IV-VI. Dzieci przypominały wiersze autorstwa naszego wielkiego rodaka. Recytowały także utwory innych poetów, którzy pisali o Ojcu Świętym. W programach obu przedstwień znalazły się również pieśni zarówne te mówiące o Janie Pawle II, jak i te najbardziej przez Niego ukochane, jak "Barka".

14 PAŹDZIERNIKA 2005 - "Dzień Edukacji Narodowej".
W czwartek 13 października uczniowie klas IIe i IVd zaprezentowali inscenizacje przygotowaną w związku z Dniem Edukacji Narodowej, który obchodzimy 14 X. Dzieci odegrały humorystyczne scenki z życia szkolnego, recytowały wiersze o swoich nauczycielach oraz dumne i przejęte składały pedagogom życzenia. Program przygotowały panie: Justyna Ciesielska, Katarzyna Nowak, Agnieszka Błażejewska, Zofia Czyżewska.

30 WRZEŚNIA 2005 - "Dzień Chłopca".
Z okazji Dnia Chłopca 29 września RSU zorganizowała dyskotekę. Dziewczęta i chłopcy licznie wzięli udział w zabawie. Przygotowano ciekawe i zaskakujące konkursy, których zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. O godz. 19:00 dzieci z żalem opusciły parkiet.

1 WRZEŚNIA 2005 - rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006.
Znów zabrzmiał dzwonek w SP2. Był to szczególnie uroczysty dzień dla klas pierwszych, które po raz pierwszy przybyły do szkoły. Najmłodsi uczniowie przeszli pierwszą próbę - pasowania na ucznia. Są od teraz pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. 1 września to także szczególny dzień dla klas IV, które poznały nowych wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz dla klas VI, bowiem jest to ich ostatni rok szkolny w murach SP2.

Opracowanie: Katarzyna Wieczorek i Iwona Szkopiak

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska, Sylwia Gwizdała; mail: sp2-2@wp.pl

szablony portali