Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie
im. Jana Brzechwy

Strona główna ::: Kontakt ::: Przydatne linki

Struktura szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Pedagog, Psycholog

Logopeda

Biblioteka

Klasy

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Pracownicy szkoły

Sekretariat

Opieka medyczna

Dowożenie

Świetlica

Dokumenty szkoły

Statut i Regulaminy

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Podręczniki

Szkolny Zestaw Programów Nauczania

Program Wspierania Ucznia Zdolnego

Stypendia

Publikacje

Zakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRok szkolny 2006/2007

z życia szkoły...

WAKACJE :)

Niezwykłych, słonecznych, pełnych beztroski wakacji, wielu chwil wartych wspomnień, okazji do uśmiechu, dobrego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!
DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU !!!

SPRAWDZIAN ZEWNĘTRZNY KLAS VI

Uczniowie klas szóstych 12 kwietnia 2007r. przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Tego dnia pisali sprawdzian zewnętrzny sprawdzający ich wiedzę i umiejętności.
Niektórzy z uśmiechem na twarzy, a inni z lekkim strachem w oczach przekraczali progi sal. Po teście wszyscy byli już zadowoleni,że mają to za sobą. Teraz pozostało czekać tylko na wyniki.
Życzymy wysokiej punktacji!

WIELKANOC

Znów trochę wolnego... Wiosenna przerwa świąteczna trwać będzie od 5 kwietnia do 10 kwietnia 2007r.
Z tej okazji życzymy z serca szczerego dyngusa mokrego, kurczaczka żółtego, do nieba pisanek, a na świątecznym stole niech gości baranek.
Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom SP2 życzymy radosnych i szczęsliwych Świąt Wielkiej Nocy oraz wiosennego nastroju i serc przepełnionych miłością.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Dnia 4 kwietnia 2007r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali "Misterium Męki Pańskiej wg Ewangelii św. Jana". Inscenizacja przybliżyła widzom mękę, śmierć i tajemnicę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przedstawienie przypomniało wszystkim tradycje wielkanocne istniejące w polskiej kulturze.
Aktorzy bardzo przejmująco odegrali swe role. Stworzyli atmosferę wprowadzającą uczniów i nauczycieli w czas Wielkanocy.
Spektakl przygotowały panie Grażyna Prussak, Zofia Czyżewska i Urszula Osuch.

WYJAZD DO TEATRU MIEJSKIEGO W INOWROCŁAWIU

Dnia 30 marca 2007r. pięć klas naszej szkoły pojechało do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu na spektakl pt: "Pierwsza miłość". Przedsatwienie przygotował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali spektakl, którego bohaterami byli młodzi ludzi ulegający emocjom. Po inscenizacji dzieci nagrodziły czwórkę aktorów gromkimi brawami.
Przedstawienie obejrzały klasy: IVa, IVb, IVc, VIa i VIb. Wyjazd został zorganizowany przez panią Iwonę Szkopiak.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

26 marca bieżącego roku do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Policji. Uczestniczyli oni w spotkaniu z uczniami klas IV i V. Dzieci zadawały pytania związane z ruchem drogowym. Pytano m. in. o sposoby poruszania się po drodze pieszych i rowerzystów.
Uczniowie czasami zaskakiwali gości swoją wiedzą na temat przepisów, ale też zadawali pytania dość trudne.

REKOLEKCJE

Uczniowie naszej szkoły w dniach 19, 20 i 21 marca 2007r. uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne dotyczyły przygotowania się do największego święta do zmartwychwstania Chrystusa.
Dzieci brały udział w spotkaniach, w czasie których, mogły czynnie uczestniczyć m.in. śpiewając pieśni. Można było także obejrzeć przedstawienia, wziąć udział w drodze krzyżowej i Mszy św. Prowadzący katechezy przypominali dzieciom o warunkach dobrego przygotowania się do Wielkanocy.
Rekolekcje zostały przygotowane przez panie katechetki: Bogumiłę Kocikowską, Urszulę Osuch, Grażynę Prussak i ks. Jarosława Zycha.

SPOTKANIE RODZICÓW UCZNIÓW KLAS VI Z PANIĄ DYREKTOR MARIĄ OLSZEWSKĄ I PANIĄ PSYCHOLOG ANNĄ RUCIŃSKĄ

Juz niedługo sprawdzian zewnętrzny uczniów klas VI.
W związku z tym 14 marca odbyło się spotkanie pani dyrektor Marii Olszewskiej z rodzicami uczniów klas VI. Pani dyrektor przedstawiła opiekunom najważniejsze i niezbędne informacje związane z testem, który odbędzie się 12.04.2007r.
Po spotkaniu z panią dyrektor rodzice uczestniczyli w pogadance prowadzonej przez szkolnego psychologa, panią Annę Rucińską. Rozmowa dotyczyła zagrożeń, na jakie uczniowie są narażeni, gdy zbyt długo przebywają przed komputerem lub nie są kontrolowani przy korzystaniu z Internetu.

12 MARCA 2007r. - AUDYCJA FILHARMONII POMORSKIEJ.

Do SP2 ponownie zawitali artyści Filharmonii Pomorskiej. 12.03.2007r. zaprezentowali audycję muzyczną pt: "Grzebanie żuru i wieszanie śledzia". W czasie przedstawienia nawiązywali do ludowej tradycji związanej z nadejściem wiosny i przygotowaniami do Wielkanocy.
Uczniom klas IV-VI bardzo spodobał się ten występ, gdyż mogli wziąć w nim bezpośredni udział. Chętne dzieci wychodziły na scenę, by zaprezentować tańce i zabawy. Niektórzy nawet zostali przebrani w ludowe stroje i musieli wcielać się w rózne postacie.
Oczywiście większą część audycji stanowiły utwory muzyczne, które prezentowane były na żywo przez wystepujących muzyków.

DZIEŃ KOBIET

W naszej szkole Dzień Kobiet obchodzono 09.03.2007r. W tym dniu odbyło się przedstawienie wykonane przez uczniów klas VI. Na drugiej godzinie lekcyjnej obejrzały go klasy IV-VI, a na trzeciej I-III. Humorystyczny montaż słowno-muzyczny prezentowały kobiety. Mowa była o tym jak damska część społeczeństwa jest ważna, szczególnie dla mężczyzn. W role modelek wcielili się chłopcy, którym całkiem dobrze wychodziło chodzenie w butach na wysokim obcasie.
Inscenizację przygotowały panie Iwona Szkopiak i Renata Szaforz.
Uczniowie wykonali papierowe kwiaty, które w trakcie przedstawienia zostały wręczone damskiej części personelu.

WALENTYNKI

Jak co roku 14 lutego obchodzono w naszej szkole święto zakochanych, czyli dzień św. Walentego. Z okazji tego święta biblioteka szkolna zorganizowała pocztę walentynkową.
Trzy listonoszki: Magdalena Sajdak, Oliwia Sęk i Patrycja Pacanowska roznosiły do klasy listy, które tydzień wcześniej dzieci mogły wrzucać do skrzynki znajdującej się w wypożyczalni biblioteki szkolnej.
W dniu św. Walentego uczniowie odwiedzający biblitekę otrzymywali czerwone serduszko z białym Amorem w środku.

AUDYCJA FILHARMONII POMORSKIEJ

Pierwszego dnia po feriach w SP2 gościliśmy ponownie artystów z Filharmonii Pomorskiej. Tym razem muzycy zaprezentowali koncert związany z czasem. Uczniowie chętnie wzięli udział w tej audycji, gdyż pani prowadząca zajęcia włączała do zabawy poszczególne osoby z widowni. Cały wystep zakończył się wspólnym odtańczeniem słynnego przeboju "Kaczuchy".

FERIE ZIMOWE

W dniach od 15 do 26 stycznia uczniowie z radością oddawali się odpoczynkowi. Ferie zimowe to czas relaksu przed II semestrem wytężonej pracy. Mimo, że w tym roku aura zimowa nie dopisała, to i tak najważniejsze było to, że każdy mógł leniuchować, ile chciał. Uczniowie wyjeżdżali w góry lub do rodziny. Niektórzy na pewno nawiązali nowe znajomości. Niestety miły czas wolny szybko upłynął i przed nami znów okres wzmożonego wysiłku. Życzymy powodzenia i sukcesów zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły!

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 15 stycznia 2007r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas IV-VI. Komisja w składzie: A. Parczewska, I. Szkopiak i S. Sobczak wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.
Klasy czwarte:
I miejsce - Kinga Grudzińska IVd
II miejsce - Ola Drezewska IVc
III miejsce - Julita Kopydłowska IVb
Klasy piąte:
I miejsce - Dominika Szczepańska Vc
II miejsce - Paweł Kaczmarek Vb
III miejsce - Maciej Maciejczak Vb
Klasy szóste:
I miejsce - Natalia Prus VId
II miejsce - Krystian Kowalczyk VIb
III miejsce - Weronika Ujazda VIc
Konkurs zorganizowały panie Teresa Różańska i Iwona Szkopiak.
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca w każdej grupie wiekowej, wezmą udział w eliminacjach powiatowych Turnieju Recytatorskiego "Strofka" w Żninie.

SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY DLA KLAS VI

W SP2 dnia 11.01.2007r. o godz. 9:00 odbył się Konkurs Polonistyczny - etap szkolny zorganizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Wzięło w nim udział 29 uczniów z klas VI. W ciągu 60 minut rozwiązywali oni test gramatyczno-ortograficzny. Dzieci pisały test pod okiem komisji w skałdzie: p. A. Parczewska (przewodnicząca) i p. S. Gwizdała.
Prace sprawdzane były przez panie A. Parczewską i I. Szkopiak.
Do drugiego etapu - rejonowego, zakwalifikowały sie osoby, ktore uzyskały nie mniej niz 80% punktów możliwych do zdobycia, czyli 40 z 50 możliwych.
Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu to:
Alicja Michalczak i Paulina Radzikowska z kl. VIa, Konrad Sobczak z kl. VIb, Katarzyna Stawicka i Przemysław Stawicki z kl. VIc oraz Natalia Prus z kl. VId.
Życzymy powodzenia w etapie rejonowym!

WIGILIA

22 grudnia 2006r. ostatni raz w tym roku kalendarzowym spotkaliśmy się w szkole.
Dzień ten był bardzo uroczysty. Wszystkie klasy oglądały jasełka przygotowane przez panie Urszulę Osuch, Grażynę Prussak i Zofię Czyżewską.
Po inscenizacji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych. Tam przygotowano spotkania wigilijne. Wszyscy łamali się opłatkiemi życzyli sobie wszystkiego co najlepsze.
Wigilie zakończyły sie radosnym kolędowaniem.

MIKOŁAJKI

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole obchodzono Mikołajki.W związku z tym panie Bogumiła Kocikowska, Agnieszka Błażejewska, Anita Rzepka, Arleta Nowak i Elżbieta Rucińska przygotowały dla dzieci niespodzinkę. Zaprezentowano montaż słowno-muzyczny związany z osobą św. Mikołaja. Każda klasa otrzymała oczywiście słodkie upominki.

KONKURS PLASTYCZNY - "CZAPKA DLA ŚW. MIKOŁAJA"

Biblioteka naszej szkoły przeprowadziła konkurs plastyczny na najładniejszą czapkę dla św. Mikołaja. Wyniki ogłoszono na spotkaniu ze św. Mikołajem 6 grudnia 2006r.
Oto one:
klasy I: Marta Jankowska Ic, Konrad Wachowski Ia, Artur Okrój Ic.
klasy II: Łukasz Kaśków IIa, Jarosław Mielcarek IIb, Katarzyna Pacanowska IIa.
klasy III: Amelia Jaskóła IIIc, Anna Głowacka IIIc, Paulina Stróżewska IIIb.
klasy IV-VI: Weronika Jędykiewicz VIc i Sonita Robaczewska Vc.
Nagrody i dyplomy ufundowała biblioteka i świetlica szkolna.

DZIEŃ UCZNIA

W związku z przypadającym 1 grudnia Dniem Ucznia przygotowano dla dzieci konkurs pt: "Znam swoje prawa i obowiązki", który odbył się 6 grudnia 2006r.
Każda klasa wystawiła czteroosobową drużynę. Trzy osoby prezentowały wcześniej przygotowany plakat związany z wylosowanym obowiązkiem i wymyślały hasło lub wierszyk na temat wybranego prawa ucznia. Czwarta osoba odpowiadała na dwa pytania związane z prawami i obowiązkami ucznia.
Zadania konkursowe oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Maria Olszewska (przewodnicząca), pani Sylwia Gwizdała i pani Justyna Ciesielska.
Jury przyznało trzy nagrody:
I miejsce zdobyła klasa VIa,
II miejsce zdobyła klasa VIc,
III miejsce zobyła klasa IVb.
Drużyny te otrzymały nagrodę dla klasy. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie dostali słodkie upominki.
Konkurs przygotowany został przez Rzecznika Praw Ucznia panią Iwonę Szkopiak.

"DRZWI OTWARTE"

28 listopada odbyły się w naszej szkole "drzwi otwarte" dla rodziców, którzy mogli w tym dniu przyjść do każdego nauczyciela i dowiedzieć się czegoś o nauce i zachowaniu swego dziecka.
W czasie "drzwi otwartych" panie Sylwia Gwizdała i Elżbieta Dolatowska zorganizowały kiermasz książek. Rodzice mogli kupić dla swych pociech atrakcyjne książki za bardzo niskie kwoty.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dnia 21.11.2006r. nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości. Klasy udały się na apel przygotowany przez panią Bogumiłę Kocikowską. Każda klasa przygotowałą napis - hasło związane z życzliwością i przedstawiła je w postaci scenki.
W tym dniu stworzono także szkolną księgę życzliwości, w której każda klasa ma poświęconą sobie stronę. Wpisywano do tej księgi życzenia. Każda osoba w klasie napisała jakieś życzliwe słowa.
Mamy nadzieję, że taki Dzień Życzliwości trwał będzie codzinnie, a nie tylko raz w roku.

ANDRZEJKI

29 października 2006r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa przygotowana przez bibliotekę szkolną i świetlicę. Dzieci mogły skorzystać z "Jaskini wróżb", w której znajdowały się różne stanowiska z wróżbami.
W czasie zabawy pani Justyna Ciesielska malowała chętnym osobom twarze. Dzieci bawiły się z przepięknymi malunkami na policzkach i czole. Zorganizowano także loterię, w której każdy los wygrywał. Cały czas czynny był także sklepik szkolny. Dyskotekę zorganizowały panie: Sylwia Gwizdała i Elżbieta Dolatowska, przy współpracy pani Zofii Jesionowskiej i Iwony Goździk.

GÓRA GROSZA 2006

Nasza szkoła od 16 do 27 października 2006r. prowadziła zbiórkę monet groszowych w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra grosza".
W klsach I-III monety zbierali wychowawcy, a w klasach IV-VI klasowi skarbnicy.
Nastepnie przekazano pieniążki do ważenia i przeliczenia.
W klasach I-III najwięcej groszówek uzbierała klasa IIIa (9,254kg), natomiast w klasach IV-VI była to klasa VIb (7,783kg monet).
W komisji liczącej i ważącej zabrane pieniądze pracowali uczniowie:
Olga Smolińska (IIa), Martyna Zabłocka (IIId), Karolina Andrzejewska (IIIe), Nadine Zimmermann (VIb), Alicja Michalczak (VIa), Patrycja Pacanowska (VIa).
Grupą uczennic opiekowały się panie: Renata Dziurzyńska, Elżbieta Wojtkowiak, Sylwia Wrzesińska, Danuta Wróblewska, Iwona Goździk i Zofia Czyżewska.

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 16 listopada 2006r. nasza szkoła wspominała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniały, ile trudu i siły musieli włożyć nasi rodacy, by Polska po 123 latach niewoli stała się niepodległym krajem. Recytatorzy zaprezentowali wiersze, które opisywały drogę Polaków do wolnej Ojczyzny. Przypomniano tez kilka faktów, dat, miejsc i nazwisk, które zostały uwiecznione na kartach historii.
Recytatorom towarzyszył Zespół Wokalny, który zaśpiewał oryginalną wersję "Mazurka Dąbrowskiego". Wykonano też inne pieśni, ważne dla naszych rodaków, walczących o niepodległość. Całą inscenizację zakończyła "Rota" - jeden z wcześniejszych hymnów Polaków.
Program przygotowały panie Iwona Szkopiak i Zofia Czyżewska. Scenografię, czyli plakaty związane z 11 listopada wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Szaforz, która opracowała również scenariusz.

80-TE URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Spotkanie z Kubusiem
30 października 2006r. w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość z okazji 80-tych urodzin Kubusia Puchatka. Przyjęcie przygotowały panie bibliotekarki - Sylwia Gwizdała i Elżbieta Dolatowska. Czynnie pomagały paniom uczennice z klas IV-VI:
Marta Nadzieja, Edyta Żelazny, Patrycja Pacanowska, Alicja Michalczak, Sylwia Okrój oraz Marta Żołnierowicz.
W czasie urodzinowego spotkania było głośne czytanie przygód Kubusia Puchatka. W role narratorów wcieliły się: wicedyrektor szkoły p.Małgorzata Wiland, sekretarka szkolna p.Izabela Grześkowiak oraz szef kuchni p.Maciej Filipowicz.
Dzieci bawiły się przy rymowankach kubusiowych, rozwiązywały zagadki, kosztowały małe conieco, pląsały z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Ważnym punktem spotkania było pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej, którego dokonał Puchatek.
Spotkanie kończyło się obdarowaniem upominkami dostojnego jubilata i podpisaniem PAKTU WIECZNEJ PRZYJAŹNI Z KUBUSIEM PUCHATKIEM.

20 LAT MINĘŁO...

"Powróćmy jak za dawnych lat"
W piątek 13.10.2006r. odbyła sie uroczystość z okazji jubileuszu SP2 i Dnia Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w Kościele pw. M.M.Kolbego.
Galę w SP2 pt: "Powróćmy jak za dawnych lat" otworzyła Pani Dyrektor Maria Olszewska, która powitała wszystkich przybyłych gości.
W czasie uroczystości zaprezentowano pokaz multimedialny, który ukazał historię szkoły od momentu budowy budynku.
Pani Burmistrz Ewa Stankiewicz wręczyła nauczycielom nagrody z okazji DEN. Swoje nagrody przyznała także Pani Dyrektor Maria Olszewska.
Oczywiście miały miejsce wystąpienia gości m.in. byłych dyrektorów SP2 i Pani Burmistrz Ewy Stankiewicz.
Prowadzący galę nauczyciele Renata Dziurzyńska i Ewaryst Tomiczak w dalszej części uroczystości zaprosili zebranych do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów SP2. Wszyscy obecni mogli zwiedzić wystawy, które zostały przygotowane z okazji jubileuszu. W świetlicy była do obejrzenia wystawa pt: "Osiągnięcia szkoły".
Osoby, które przybyły na uroczystość otrzymały "Biuletyn informacyjny" przedstawiający aktualną ofertę SP2.
Dla przybyłych gości przygotowano w stołówce słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

JEST NOWA RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wybraliśmy już RSU!
Dokonano przydziału zadań poszczególnym członkom RSU. Przewodniczącą została Nadine Zimmermann z kl.VIb, a zastępcą Weronika Ujazda z kl.VIc. Wybrano też skarbnika - Przemysława Stawickiego z kl.VIc i sekretarza - Piotra Guziołka z kl.VId. Kronikarzem została Marta Nadzieja z kl.IVc. Pozostałym osobom przydzielono opiekę nad poszczególnymi sekcjami. Przewodniczącym Sekcji Porządkowej jest Daniel Jakubowski z kl.IVd, Sekcji Kulturalno-Oświatowej - Nikodem Polak z kl.IVb, Sekcji Plastyczno-Dekoracyjnej - Patrycja Pacanowska z kl.VIa, Sekcji Informacyjnej - Alicja Michalczak z kl.VIa, Sekcji Pomocy Koleżeńskiej - Ewelina Kurzawska z kl.Vd
Całej Radzie Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy, ciekawych pomysłów oraz wytrwalości w realizowaniu podjętych zadań.

PREZENTACJA KANDYDATÓW DO RSU

Zbliżają się wybory.
W piątek 29.10.2006r. odbyła się prezentacja kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przedstawiali swoje programy wyborcze i zachęcali swych kolegów i swoje koleżanki do głosowania. Każdy uczeń miał możliwość poznania kandydatów i zdecydowania, na kogo chce głosować.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Nasza szkoła 29 października 2006 roku obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. W świetlicy przygotowano wystawę różnych przedmiotów pochodzących z krajów europejskich. Uczniowie przynieśli wiele ciekawych rzeczy. Panie uczące języka angielskiego w naszej szkole wraz z dziećmi przygotowały wystawę prac związanych tematycznie z krajami europejskimi. Hole zostały zapełniowne plakatami poświęconymi róŻnym krajom europejskim. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały plakaty.

TEST KOMPETENCJI

Próbny test kompetencji.
Uczniowie klas VI w poniedziałek 18 IX 2006 pisali test kompetencji opracowany przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Był to test złożony z 30 zadań zamkniętych. Rozwiązanie polegało na wyborze poprawnej odpowiedzi i zaznaczeniu jej na karcie odpowiedzi. Uczniowie pisali test 45 minut. Po wyznaczonym czasie szóstoklasiści udali się na dalsze lekcje. Czy test był trudny? Sami zainteresowani twierdzili, że zadania polonistyczne były dość łatwe, natomiast zadania matematyczne wymagały zastanowienia. To była generalna klasówka szóstoklasistów przed sprawdzianem zewnętrznym w kwietniu.
POWODZENIA!!!

FILHARMONIA POMORSKA "MUZYCZNE ABC"

Koncert w szkole.
W poniedziałek 18 września uczniowie klas IV-VI pierwszy raz w tym roku szkolnym mieli okazję uczestniczyć w audycji Filharmonii Pomorskiej pt: "Muzyczne ABC".
Dzieci wysłuchały znanych melodii w wykonaniu muzyków i Filharmonii. Prowadząca przyblizyła uczniom podstawowe wiadomości z muzyki.
Występ bardzo podobał się młodej publiczności. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

AKCJA "SPRZĘTANIE ŚWIATA"

Sprzątamy środowisko
W całej Polsce odbyła się akcja "Sprzątanie Świata". Także nasza szkoła, dołączyła sie do tej akcji. 15 września 2006 roku odbył się apel, na którym przypomnieliśmy sobie o naszych obowiązkach wobec środowiska. Klasy szóste pochwaliły się własnoręczną twórczością - zaprezentowali plakaty oraz przeczytali własne wiersze związane z propagowaniem porządku na świecie. Nastepnie piatoklasiści wzięli udział w konkursie ekologicznym. Po dwóch przedstwicieli klas walczyło o laur zwycięstwa. Po zaciętych zmaganiach przypadł on klasom Va i Vc. W czasie trwania popisów artystycznych klasy czwarte wykonywały "czarną robotę". Pani woźna rozdała im rękawiczki i worki na śmieci. Wyruszyli sprzątać teren szkoły.
Miejmy nadzieję, że z roku na rok coraz więcej ludzi będzie włączać się w akcje "Sprzątanie Świata". Ale najlepiej byłoby, gdyby wszyscy zawczasu myśleli o dobru środowiska i nie dopuszczali do skażenia przyrody. Wszyscy przecież pragniemy oddychać czystym powietrzem.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

Witamy po wakacjach!
Dnia 4 września 2006r. nasza szkoła uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2006/2007. Był to szczególnie uroczysty dzień dla uczniow klas pierwszych, którzy pierwszy raz przekroczyli szkolne progi. Również czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem wchodzili do klas, gdyż tam czekali nowi wychowawcy. Pozostali uczniowie z uśmiechem na twarzy witali swoich kolegów, koleżanki i wychowawców.
ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW I SAMYCH DOBRYCH OCEN. POWODZENIA!

Opracowanie: Katarzyna Wieczorek i Iwona Szkopiak

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska, Sylwia Gwizdała; mail: sp2-2@wp.pl

szablony portali