Szkoła Podstawowa nr 2 w Barcinie
im. Jana Brzechwy

Strona główna ::: Kontakt ::: Przydatne linki

Struktura szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Pedagog, Psycholog

Logopeda

Biblioteka

Klasy

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Pracownicy szkoły

Sekretariat

Opieka medyczna

Dowożenie

Świetlica

Dokumenty szkoły

Statut i Regulaminy

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Podręczniki

Szkolny Zestaw Programów Nauczania

Program Wspierania Ucznia Zdolnego

Stypendia

Publikacje

Zakładowy Fundusz Świadczeń SocjalnychRok szkolny 2009/2010

z życia szkoły...

FESTYN INTEGRACYJNY DLA DZIECI O SPECYFICZNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH


We wtorek - 8 maja 2010r. w gospodarstwie agroturystycznym państwa Teresy i Tomasza Puzio w Wolicach odbył się Festyn Integracyjny dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych z naszej szkoły.
Organizatorzy korzystając z gościnności gospodarzy zapewnili dzieciom wiele rozrywek. Przy ognisku można było upiec kiełbaski i zjeść je z chlebem ze smalcem, ogórkiem kiszonym i popić herbatą z mięty zebranej w ogrodzie (wszystko przygotowane przez panią Teresę Puzio).
Uczniowie wzięli udział w zabawach muzyczno - ruchowych, pląsach, zabawach z chustą animacyjną, zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Ponadto uczestniczyli w loterii fantowej, konkursie plastycznym (wyklejanka "Ognisko"), mieli możliwość skorzystania z pomalowania sobie twarzy. Jedną z największych atrakcji był przejazd konną bryczką.
Zabawa minęła nam w wesołej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie.
Organizatorzy:
Renata Dziurzyńska, Justyna Ciesielska, Paulina Jasnowska, Katarzyna Czyżewska, Justyna Świeboda, Agata Baczyńska, Halina Kolińska, Sylwia Wrzesińska, Renata Buczek, Olga Nowicka, Beata Sobczak, Anita Rzepka, Agnieszka Błażejewska, Ewa Lewandowska, Arleta Nowak.

"DRZWI OTWARTE" SZKOŁY


W środę - 19 maja (klasy I - III) i w czwartek - 20 maja (klasy IV - VI) odbyły się "Drzwi otwarte" szkoły.
W tych dniach rodzice uczniów naszej szkoły mogli porozmawiać z nauczycielami uczącymi ich pociechy na temat ich postępów w nauce oraz na temat ich zachowania w szkole.
Również w tych dniach rodzice wybierali swojego kandydata na patrona szkoły spośród 9 kandydatów zgłoszonych przez rodziców każdej klasy (wyniki głosowania poznamy później).

TYDZIEŃ ŻAŁOBY NARODOWEJ


W sobotniej katastrofie (10.04.2010r.) samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem zginęły najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Lech Kaczyński ze swoją małżonką Marią. W całym kraju trwała żałoba narodowa.
Nasza szkoła również uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy polskiego samolotu.
Lekcje rozpoczęły się minutą ciszy, odbyły się apele w grupach wiekowych, na holu wyłożono "Księgę kondolencyjną", zapalono symboliczny znicz i złożono kwiaty pod wystawą poświęconą ofiarom katastrofy oraz zmówiono modlitwę za dusze zmarłych.

TYDZIEŃ CHLEBA

W dniach 22 - 26 marca obchodziliśmy w naszej szkole "TYDZIEŃ CHLEBA" .
Celem Tygodnia Chleba było pogłębianie wiedzy i świadomości ucznia o chlebie. O tym, że jest ważny dla naszego zdrowia, niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto przedstawienie procesu powstawania pieczywa na przestrzeni dziejów człowieka, a także tradycji i zwyczajów z nim związanych.
Klasy I - III zwiedzały młyn i piekarnię, gdzie mogły obserwować proces produkcji mąki oraz jak powstaje chleb.
Zdjęcia
Uczniowie wszystkich klas przez cały tydzień realizowali zadania związane z chlebem. Nauczyciele różnych przedmiotów pomagali im w ich przygotowaniu (opracowaniu).
Pomysłodawczyniami "Tygodnia chleba" są panie: E. Dolatowska i S. Gwizdała.
Zdjęcia

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

17 marca 2010r. o godz. 14:00 w stołówce szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla wszystkich uczniów
Celem konkursu była popularyzacja nauki języka angielskiego poprzez spiewanie piosenek, wyłonienie uzdolnionych uczniów oraz wybór reprezentacji szkoły do VII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej i nie tylko - Ciechrz 2010.
Jury w składzie: p. Ewaryst Tomiczak, p. Justyna Ciesielska i p. Katarzyna Czyżewska i p. Dorota Gaca oceniało młodych wykonawców w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III i klasy IV - VI.
Oto wyniki:
Klasy I - III:
I miejsce - Zespół "Super girls and a boy" kl. IIc,
II miejsce - Zespół "Super girls" kl. IIb,
III miejsce - Zespół "Yo aha" kl. IIc,
Wyróżnienie - Zespół "The girls stars" kl. IIb.
Klasy IV - VI:
I miejsce - Klaudia Basińska kl. VIb,
II miejsce - Izabela Marczak kl. IVa,
III miejsce - Natalia Szczepaniak kl. IVb.
Konkurs przygotowały panie: Zofia Czyżewska i Elżbieta Rucińska.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI DLA KLAS I - III "PIĘKNIE ŚPIEWAM"

11 marca 2010r. o godz. 14:00 w stołówce szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Piosenki dla uczniów klas I - III.
Celem konkursu była promocja dziecięcej twórczości muzycznej oraz wyłonienie utalentowanych wykonawców.
Jury w składzie: p. Ewaryst Tomiczak, p. Halina Rydlewska i p. Teresa Puzio oceniało młodych wykonawców w dwóch kategoriach: solista i zespół.
Oto wyniki:
Kategoria - solista:
I miejsce - Amelia Woźniak oraz Magdalena Trawińska,
II miejsce ------------------
III miejsce - Małgorzata Trawińska.
Kategoria - zespół:
I miejsce -"Gwiazdeczki" w składzie: Olga Gwizdała, Olga Wypijewska oraz Zespół w składzie: Weronika Spychalska, Sara Surma, Kinga Szafrańska;
II miejsce - "Szkolne Słoneczka" w składzie: Ada Bartoś, Martyna Wypijewska;
III miejsce - Zespół w składzie: Julia bronk, Julia Skoczyńska, Monika Nowicka, Wirginia Popielska oraz Zespół w składzie: Wiktoria Wiśniewska, Alicja Kropińska, Sara Fryt, Sandra Sajdera.
Konkurs przygotowały panie: Agnieszka Błażejewska i Anita Rzepka.
Zdjęcia

"DRZWI OTWARTE"

W dniach 3 i 4 marca w godzinach od 16:00 do 18:00 odbyły się "Drzwi Otwarte".
W środę (3.03.2010r.) rodzice uczniów klas I - III mogli przyjść do szkoły i porozmawiać z nauczycielami uczącymi ich pociechy. Na rodziców uczniów klas IV - VI nauczyciele czekali w czwartek (4.03.2010r.).

KONKURS RECYTATORSKI W INOWROCŁAWIU

W sobotę 27 lutego br. o godz. 11.00 w Klubie KSM "Przydomek" odbył się po raz jedenasty Konkurs Poezji i Prozy Dziecięcej.
Uczestnicy walczyli o Nagrodę Specjalną "Złotego Koziołka Matołka". Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe (6 - 8 lat i 9 - 11 lat).
Nagrody rzeczowe w postaci przepięknych książek ufundowała Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, czyli współorganizator imprezy. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom.
W jury konkursu zasiadali: kierownik "Przydomka" p. Iwona Szeląg, która jednocześnie sprawowała pieczę nad całością konkursu, p. Mariola Stachowska (pracownik Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza) oraz p. Michał Szaforz (instruktor plastyki z "Przydomka").
Szkołę reprezentowali: Jakub Klecha kl. Ic, Piotr Marczak kl. Ia, Maria Wolska kl. IIb, Katarzyna Kujawa kl. IIIc, Martyna Wszelaki kl. IIIa i Izabela Marczak kl. IVa.
Jakub Klecha z klasy I c recytując wiersz Danuty Wawiłow "Rupaki" wywalczył III miejsce w kategorii wiekowej 6 - 8 lat.

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Co roku świetlica szkolna przygotowuje z okazji Dnia Św. Walentego dla uczniów naszej szkoły wiele atrakcji.
Tym razem była to „Walentynkowa loteria fantowa”. Czerwone serduszka w różnych postaciach, breloki, długopisy, albumy do zdjęć, notesiki i inne drobne przedmioty można było wygrać podczas loterii, kupując los za złotówkę. Każdy los wygrywał. Przygotowano ich 127 sztuk i w większości zostały sprzedane. Loteria cieszyła się sporym powodzeniem, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży losów zostaną wykorzystane na zakup potrzebnych materiałów do świetlicy.
Dla wychowanków świetlicy przygotowano liczne konkursy między innymi: gorące krzesła, walka z balonem, wyklejanie serc kawałkami papieru, kręcenie hula – hopem. Zwycięscy każdego konkursu zostali obdarowani lizakami. W przerwach między konkursami dzieci wspaniale tańczyły w rytm muzyki oraz mogli skosztować słodkości. Dzień był pełen wrażeń i dobrych humorów.
Imprezę dla dzieci przygotowały panie: Iwona Goździk, i Karolina Moritz.

KONKURS RECYTATORSKI KLAS III i IV.

18 lutego 2010 r. odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III i IV. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Głównym celem tego konkursu było doskonalenie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poezją dziecięcą.
Jury postanowiło przyznać:
I miejsce - Katarzyna Kujawa kl. IIIc,
II miejsce - Izabela Marczak kl. IVa,
III miejsce - Martyna Wszelaki kl. IIIa.
Organizatorami konkursu były panie: Elżbieta Żak, Justyna Puzio i Marta Wilk-Wierzbińska.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I i II.

17 lutego 2010 r. odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I i II. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Głównym celem tego konkursu było doskonalenie kultury żywego słowa, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą oraz kształtowanie postaw.
Jury postanowiło przyznać:
I miejsce - Jakub Klecha kl. Ic,
II miejsce - Maria Wolska kl. IIb,
III miejsce - Piotr Marczak kl. Ia.
Organizatorami konkursu były panie: Ela Rydlewska, Elżbieta Wojtkowiak, Sylwia Wrzesińska, Olga Nowicka i Agata Baczyńska.
Zdjęcia

16 STYCZNIA 2010r. ROZPOCZĘŁY SIĘ FERIE ZIMOWE.

1 lutego 2010 r. wróciliśmy do szkoły wypoczęci i pełni zapału do nauki! Przez dwa tygodnie odpoczywaliśmy i zbieraliśmy siły do pracy w drugim półroczu.
Ferie zimowe to czas relaksu. Dobrze, że w tym roku aura zimowa wspaniale dopisała, każdy mógł leniuchować, jeździć na sankach, nartach czy łyżwach. Uczniowie wyjeżdżali w góry lub do rodziny. Niektórzy na pewno nawiązali nowe znajomości.
Niestety czas wolny szybko upłynął i przed nami, już drugie półrocze i okres wzmożonego wysiłku.

XVIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Już po raz piąty zorganizowaliśmy kolejny finał WOŚP.
WIELKIE DZIĘKI wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania ogromnej kwoty:7.996,82 zł!!! Na tą sumę złożyły się pieniądze zebrane podczas Finału - 7.516,82 zł oraz 480,00 zł, które udało nam się zebrać w tygodniu (11 - 14.01.2010r.) sprzedając losy w loterii fantowej.

Dzięki naszym darczyńcom z gminy Barcin, (a nawet województwa!!!), którzy podarowali nam bezinteresownie dużo "różnych różności", mieliśmy co robić i mogliśmy przeprowadzić ten finał.
Na ten dzień przygotowalismy wiele atrakcji.
Całą imprezę rozpoczęły dwie wokalistki ze Studia Artystycznego w Teatrze "Studio Buffo" w Warszawie.
Po tym krótkim koncercie można było wziąć udział w licytacji, kupić los w loterii fantowej lub ciekawe przedmioty w sklepiku oraz nabyć rękodzieło artystyczne wykonane przez uczniów z kółka plastycznego.
Licytacje były przeplatane wystepami uczniów i zaproszonych gości: dzieci z Przedszkola nr 2 i 3 oraz studentów z UTW.
W czasie trwania imprezy czynny był Salon Malowania Twarzy, Salon Fryzjerski oraz punkt pomiaru ciśnienia.
Tradycją naszych finałów jest "Łańcuch Dobrych Serc" oraz "Galeria Dobrych Aniołów".
Jak co roku rodzice uczniów upiekli przepyszne ciasta a Rada Rodziców przygotowała pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem.
Każdy, kto przyszedł do szkoły mógł wpisać się do pamiątkowej księgi.
Zdjęcia

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

22 grudznia 2010r. to ostatni dzień nauki w szkole w tym roku kalendarzowym. Był to szczególny dzień.
Jak co roku odbyły się spotkania w grupach wiekowych, wspólne śpiewanie kolęd, występy uczniów klas I - III, którzy zaprezentowali nam "Jasełka".
Oczywiście, jak tradycja szkolna nakazuje, w tym dniu każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą i zaproszonymi gośćmi na WIGILII KLASOWEJ.

Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy 2010 Rok przyniesie
pomyślność i szczęście każdego dnia.

Pracownikom, uczniom, ich rodzicom oraz przyjaciołom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia.

"PRZYJDŹ, PRZYJDŹ MIKOŁAJU ŚWIĘTY..."

Pod tym hasłem uczniowie klas VI przygotowali inscenizację o Świętym Mikołaju.
W dniu 7 grudnia 2009r. wszyscy uczniowie obejrzeli to przedstawienie i wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu Zespołu Wokalnego.
W trakcie przedstawienia pojawił się specjaly gość - Święty Mikołaj, który mał słodkie upominki dla każdej klasy.
Program przygotowały panie: Urszula Osuch i Zofia Czyżewska.

POMÓŻMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ...

Od 20 października 2009r do końca listopada 2009r. w naszej szkole została zorganizowana po raz trzeci akcja charytatywna na rzecz zwierząt z inowrocławskiego schroniska.
W celu zachęcenia uczniów do wzięcia udziału w zbiórce zostały przeprowadzone następujące działania:
1. Przeprowadzenie apelu dla uczniów klas młodszych z udziałem kierownika schroniska pana G. Kruka oraz pani M. Kinowskiej. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na krzywdę bezdomnych zwierząt i podkreślenie, że wybór psa musi być przemyślany.
2. Wykonanie dekoracji w stołówce, gazetki w świetlicy oraz plakatów informujących i zachęcających do akcji.
3. Przeprowadzenie z uczniami pogadanek w świetlicy.
4. Przeprowadzenie konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel pies".
Dzięki ofiarności dzieci i rodziców udało nam się zebrać: 27 kg kaszy, 4 kg ryżu, 37 kg karmy, 25 szt. konserw, 8 kg makaronu, oraz przysmaki, koce, kołdry i zabawki.
W akcję zaangażowały się klasy: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IVa, IVb, IVc, IVd, Vd.
Przedsięwzięciem kierowały panie I. Goździk i K. Moritz.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I CZARY

27 listopada dzieci z RMSU zorganizowały "Andrzejkowy kącik wróżb i czarów".
Podczas przerw uczniowie mieli możliwość powróżyć sobie, odgadnąć przyszłość, poznać imię swojej sympatii, dowiedzieć się o magicznej sile kolorów. Młodzi wróżbici mieli dużo pracy, bo chętnych do poznania swojej przyszłości nie brakowało!

Zdjęcia

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

24 listopada 2009r. uczniowie klas I - III i IV - VI mogli obejrzeć przedstawienie pantomimiczne pt. "Awantura w muzeum", które przygotowała szkolna grupa teatralne "MASKA" pod kierunkiem pani Marty Wilk-Wierzbińskiej i Elżbiety Rucińskiej.
Przedstawienie to zostało zaprezentowane z okazji "Dnia Życzliwości", który w tym dniu był obchodzony w naszej szkole.

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 17 listopada 2009r. nasza szkoła wspominała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli, ile trudu i siły musieli włożyć nasi rodacy, by Polska po wielu latach niewoli stała się niepodległym krajem. Recytatorzy zaprezentowali wiersze, które opisywały drogę Polaków do wolnej Ojczyzny. Przypomniano tez kilka faktów, dat, miejsc i nazwisk, które zostały uwiecznione na kartach historii.
Recytatorom towarzyszył Zespół Wokalny "Music Girls", który zaśpiewał kilka pieśni, ważnych dla każdego Polaka.
W trakcie uroczystego apelu zebrani uczniowie i nauczyciele mogli oglądać przygotowaną przez pana Michała Szaforza prezentację multimedialną "Jeszcze Polska nie zginęła".
Program przygotowały panie: Renata Szaforz, Zofia Czyżewska i Halina Kolińska. Scenografię, czyli plakaty związane z 11 listopada wykonali uczniowie.

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ.

W poniedziałek 5 listopada 2009 r. odbył się szklony etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej zorganizowany przez p. Annę Parczewską. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas IV - VI.
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie publiczności i jury wiersza o tematyce patriotycznej. Jury w składzie: p. I. Szkopiak, p. E. Wojtkowiak oraz M. Nowakowska postanowiło przyznać:
I miejsce - Andrzejewska Karolina kl. VIe
II miejsce - Zabłocka Martyna kl. VId
III miejsce - Smolińska Olga kl. Vc
wyróżnienie - Rydlewska Zuzanna IVa

Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami książkowymi ufundowanymi przez organizatora oraz zakwalifikowali się do Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej.

DYSKOTEKA KLAS I - III "ZMORKI, STWORKI I POTWORKI".

Przygotowania organizacyjne dyskoteki klas I - III Rada Małego Samorządu Uczniowskiego rozpoczęła z tygodniowym wyprzedzeniem.
Podzieliliśmy się zadaniami i rozpoczęliśmy pracę w poszczególnych sekcjach. Opracowaliśmy tekst ogłoszenia, wykonaliśmy plakat, bilety wstępu, zaplanowaliśmy konkursy dyskotekowe.
4 listopada 2009 r. w godzinach popołudniowych rozpoczęły się tańce. Zgodnie z hasłem dyskoteki "Stworki, zmorki i potworki" nie zabrakło strasznych i dziwacznych przebrań. Dyskoteka była bardzo udana, dopisali uczestnicy, którzy chętnie brali udział w konkursach.
Podczas zabawy prowadzona była loteria fantowa oraz malowanie twarzy. Zgromadziliśmy środki finansowe, które pozwolą nam przeprowadzić konkursy plastyczne z nagrodami dla klas I - III.
Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie J. Ciesielska, E. Wojtkowiak, M. Błaszak, O. Nowicka, E. Lewandowska. Oprawę muzyczną zapewniła p. Zofia Czyżewska i uczniowie z klasy V d. Zdjęcia

SZKOLNY KONKURS "MINI PLAYBACK SHOW"

Dnia 29.10.2009r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs "Mini Playback Show".
Do udziału w konkursie zapisało się 12 grup. Wykonawcy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I, II i III, gdzie wystąpiły 4 zespoły oraz klasy IV, V i VI, w których zaprezentowało się 8 zespołów.
Każdy wykonawca lub zespół mógł przedstawić na scenie wybrana przez siebie piosenkę imitując śpiew na bazie pełnego playbacku.
Wspaniała publiczność, dekoracje, efekty świetlne sprawiły, iż wykonawcy przez chwilę mogli poczuć się jak na prawdziwej scenie. Dużą atrakcją tego popołudnia był pyszny tort, który specjalnie na tą okazję przekazali rodzice uczennicy naszej szkoły.
Jury w składzie p. Ewaryst Tomiczak, p. Izabela Gawrońska. p. Paulina Roszak i Martyna Zabłocka brało pod uwagę dobór repertuaru, imitację śpiewu i ruchu wybranego wykonawcy i utworu oraz charakteryzację i ogólny wyraz artystyczny.
Po przesłuchaniu wykonawców komisja przyznała następujące miejsca:
W kategorii klas I - III:

I miejsce - Zespół w składzie: Vanessa Witkowska, Adrianna Bartoś, Olga Wypijewska, Martyna Wypijewska;
II miejsce - Zespół w składzie: Olga Gwizdała , Julia Maciejewska , Patrycja Łysy , Wiktoria Becmer, Julia Skoczyńska;
III miejsce - Zespół w składzie: Alicja Gaca, Magdalena Feliksiak, Weronika Szadłowska.
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Weronika Cieplicka kl. IV c, Martyna Roszak kl. IV a;
II miejsce - Michalina Barczyńska, Natalia Szczepaniak, Aleksandra Sajdak, Mikołaj Radzikowski, Filip Nowiński;
III miejsce - Joanna Świtajska, Wiktoria Potocka.
Zdjęcia

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Biblioteki obchodzą swoje święto przez cały miesiąc październik. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: "Biblioteki szkolne: Pełen obraz" .
W ramach tegorocznego święta w naszej szkole biblioteka szkolna zaprosila wszystkich do wielu konkursów i akcji.
Odbyły się konkursy związane z książką i biblioteką i tak:
dla klas I - konkurs plastyczny na zakładkę do książki,
dla klas 2 i 3 również konkurs plastyczny na projekt okładki do ulubionej książki,
dla klas 4 - 6 konkurs na rymowankę zachęcającą do czytania pt."Moda na czytanie ".
Ponadto 2 razy w tygodniu na 2 godzinie lekcyjnej zgodnie z harmonogramem, nauczyciele czytali fragment książki, którą wypożyczyli wychowawcy dla swojej klasy. Co tydzień w czytelni bibloteka prezentowała wystawki okolicznościowe.
Przez cały miesiąc zbierane były książki do biblioteki szkolnej, a osoby, które podarowały książkę wpisane zostały na złotą listę darczyńców.
Odbył się też konkurs na MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA wśród uczniów i nauczycieli. Po zliczeniu wszystkch głosów MISTZRAMi zostali : wśród nauczycieli - pani Olga Nowicka , a wśród uczniow Jędrzej Gwizdała z kl. III a

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA I PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Uroczystość ta zorganizowana przez bibliotekę szkolną odbyła się 27 października
W przedstawieniu urodzinowym zagrali członkowie Koła Przyjaciół książki - uczniowie z klas: II b, III a, IV a, V d i VI d. W trakcie imprezy wykorzystano piosenki i filmik z przygodami Kubusia Puchatka.
W trakcie uroczystości przyjęto do grona czytelników uczniów klas pierwszych, a na pamiątkę tego wydarzenia obdarowano ich zakładkami do książki, które zaprojektowały i wykonały pp. Iwona Goździk i Karolina Moritz. Upominki dla dzieci w postaci jabłek i słodyczy zasponsorowała Rada Rodziców. W ostatniej części programu rozliczono konkursy z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.
Uroczystość przygotowały panie Elżbieta Dolatowska, Sylwia Gwizdała we współpracy ze świetlicą szkolną, p. Justyną Ciesielską i p. Zofią Czyżewską.

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYCZNA "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

Pod koniec czerwca 2009r. grupa świetlicowa wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska akcja podejmująca program profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów było promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologi.
W październiku 2009r. w Urzędzie Miejskim w Barcinie odbyło się spotkanie podsumowujące tą akcję.
Dużym zaangażowaniem wykazały się: I. Kaczmarczyk z kl. Vb oraz K. Pacanowska z kl. Va, które wzięły udział w konkursie "Przygoda za progiem".
Katarzyna Pacanowska zdobyła wyróżnienie otrzymując dyplom oraz grę komputerową z kalendarzem - plakatem.
Opiekunkami dziewcząt były panie: I Goździk i K. Moritz.

IX DZIEŃ PAPIESKI - "JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ WOLNOŚCI"

16 października 2009r. obchdziliśmy w naszej szkole dzień poświęcony osobie Jan Pawła II.
Uczniowie klas VI zaprezentowali przesłanie płynące z Encyklik Jana Pawła II. Również był odczytany "List do Młodych" z 1983r. nt. wolności sumienia, człowieka, pracownika, narodu, kościoła.
Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej - Karolina Andrzejewska, Kasia Kujawa i Martyna Zabłocka zaprezentowały nam piekne wiersze, a Zespół Wokalny zaśpiewał kilka ulubionych pieśni i piosenek Papieża.
Na koniec spotkania ksiądz Mikołaj Skotarczak poprowadził modlitwę w intencji Sługi Bożego - Jana Pawła II.
Program przygotowały panie: Urszula Osuch i Zofia Czyżewska.
Zdjęcia

14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2009r. uczniowie klas I - III i IV - VI mogli obejrzeć inscenizację związaną z Dniem Edukacji Narodowej przygotowaną przez uczniów klas IV - VI. Aktorzy odegrali humorystyczne scenki z życia szkolego. Całość przeplatana była występami Zespołu Wokalnego.
Program przygotowały panie: Arleta Nowak, Zofia Czyżewska i Halina Kolińska.
Zdjęcia

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

3 października 2009 r. dzieci z klas I - III wraz z rodzicami udali się na plac ogródków działkowych "Bartek", gdzie czekało na nich ognisko. Już na miejscu, dzieci mogły wykazać się spostrzegawczością podczas szukania ukrytych w trawie ziemniaków, umiejętnością rzucania ziemniakiem do celu, przeciąganiem liny czy też szybkością w bieganiu slalomem - oczywiście z ziemniakiem na łyżce.
Miłośnicy pieczonych ziemniaków mieli wspaniałą ucztę. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały słodkie upominki.
Imprezę zorganizowali nauczyciele świetlicy i nauczania zintegrowanego.

DZIEŃ CHŁOPCA

Po raz kolejny w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopca. Na tą okazję koleżanki przygotowały dla swych kolegów życzenia oraz śmieszne koty z papieru, które sprawiły im ogromną radość. Nasze dziewczyny, wzięły sprawę w swoje ręce i zorganizowały dla naszych panów liczne konkurencje m.in. zabawa "krzesła" przy muzyce, przyszywanie guzika na czas oraz jedzenie jabłka na sznurku.
Najbardziej oczekiwanym elementem tego dnia była zabawa "Jak zrobić z chłopca dziewczynkę". Dziewczyny miały okazję popisać się swoimi umiejętnościami malując i przebierając odważnych kolegów. Towarzyszyło temu dużo śmiechu, radości i spontaniczności.
W trakcie imprezy uczestnicy mogli poczęstować się słodyczami, sokiem oraz jabłkiem.
Wszyscy chłopcy byli naprawdę wspaniali, a impreza okazała się doskonałą okazją do integracji koleżanek i kolegów.

WYCIECZKA DO WIKTOROWA

12 września świetlica szkolna zorganizowała wycieczkę rowerową do Wiktorowa.W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas VI, którzy posiadali kartę rowerową. Nadrzędnym celem wycieczki było wyrobienie u uczestników nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, przekazanie piękna naszego regionu oraz przyrody.
Sobota powitała nas piękną pogodą. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji m.in. boisko sportowe, sprzęt sportowy oraz survivalowy tor przeszkód. Na zakończenie mogliśmy przy ognisku upiec pyszne kiełbaski, które przy naszych świetnych humorach smakowały jeszcze bardziej.
Wycieczka była bardzo udana i na pewno powtórzymy ją jeszcze raz.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Witamy po wakacjach!
Dnia 1 września 2009r. nasza szkoła uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2009/2010. Był to szczególnie uroczysty dzień dla uczniow klas pierwszych, którzy pierwszy raz przekroczyli szkolne progi. Również czwartoklasiści z wielkim zainteresowaniem wchodzili do klas, gdyż tam czekali na nich nowi wychowawcy. Pozostali uczniowie z uśmiechem na twarzy witali swoich kolegów, koleżanki i wychowawców.
ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW I SAMYCH DOBRYCH OCEN. POWODZENIA!


Opracowanie: Zofia Czyżewska, Sylwia Gwizdała

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska, Sylwia Gwizdała; mail: sp2-2@wp.pl

szablony portali