Szkoła Podstawowa Nr 2 w Barcinie
im. Jana Brzechwy

Strona główna ::: Kontakt ::: Przydatne linki

Struktura szkoły

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Pedagog, Psycholog

Logopeda

Biblioteka

Klasy

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Pracownicy szkoły

Sekretariat

Opieka medyczna

Dowożenie

Świetlica

Dokumenty szkoły

Statut i Regulaminy

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Szkolny Zestaw Programów Nauczania

Program Wspierania Ucznia Zdolnego

Stypendia

Publikacje

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

SP2 Barcin

Sport w szkole

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - II start
W drugim starcie, który odbył się 23 kwietnia wzięła udział 33 grupa lekkoatletów reprezentująca SP 2 Barcin i działający przy szkole UKS Barcin.
Bardzo dobre wyniki uzyskali nasi biegacze, Bartek Kujawa w biegu na 60 metrów nabiegał 8,0 s, Mikołaj Karbowiak w biegu na 300 metrów poprawił życiówkę schodząc poniżej 46 sekund. Padło dużo rekordów życiowych a coraz dalsze skoki w dal oraz rzuty dobrze owocują przed kolejnymi startami.
Nauczycielami a zarazem trenerami zawodników są Wojciech Kiciński Rafał Moritz.
Wyjazd odbył się dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Barcinie.
Wyniki:
60 metrów -
Klasy 6: 1. Kujawa Bartosz - 8.0 s, 2. Zieliński Kamil - 8.7 s, 3. Trześniewski Jakub - 9.3 s, 8. Jankowski Kamil - 9.5 s, 10. Babiarz Szymon - 10.5, 13. Puzio Michał - 9.7 s, 14. Janus Daniel - 9.8 s, 17. Stawicki Bartłomiej - 10.1 s, 18. Serwiński Michał - 10.2 s, 20. Banaszak Patryk - 10.5 s, 21. Konieczka Patryk - 11.4 s. 11. Światowa Paulina - 10.4 s,
Klasy 5: 3. Zdrojewski Jacek - 9.7 s.
Klasy 4: 2. Więch Mateusz - 9.5 s, 3. Wiśniewski Damian - 9.6 s, 3. Śledzik Bartosz - 9.8 s, 4. Czerwiński Filip - 9.8 s, 19. Fabiański Mateusz - 10.3 s, 24. Okrój Artur - 10.7 s.
Klasy 4: 4. Smolińska Olga - 10.0 s, 5. Czerwińska Julia - 10.0 s, 6. Jendrzejczak Mirella - 10.2 s, 7. Wróbel Julia - 10.2 s, 9. Kłosowska Marika - 10.3 s, 13. Świtalska Katarzyna - 10.6 s, 17. Ciszewska Julia - 10.8 s, 18. Światowy Dorota - 11.0 s.
300 metrów -
Klasy 6: 1. Karbowiak Mikołaj - 45.7 s.
Klasy 4: 2. Radzikowski Patryk - 54.6 s, 3. Naszko Mateusz - 56.1 s.
1000 metrów -
Klasy 6: 3. Cieplicki Adam - 3.41.50 4. Mielcarek Piotr - 4.00.70
Skok w dal -
Klasy 6: 1. Kujawa Bartosz - 4.51 m, 2. Puzio Michał - 4.12 m, 3. Karbowiak Mikołaj - 3.99 m, 4. Janus Daniel - 3.94 m, 6. Mielcarek Piotr - 3.70 m, 7. Cieplicki Adam - 3.70 m, 9. Banaszak Patryk - 3.57 m. 6. Substelna Joanna - 3.62 m, 12. Światowa Paulina - 3.24 m.
Klasy 4: 1. Więch Mateusz - 3.91 m, 2. Wiśniewski Damian - 3.88 m, 4. Naszko Mateusz - 3.52 m, 5. Fabiański Mateusz - 3.50 m, 12. Śledzik Bartosz - 3.32 m.
Klasy 4: 1. Smolińska Olga - 3.58 m, 8. Czerwińska Julia - 3.20 m, 18. Kłosowska Marika - 3.00 m, 21. Ciszewska Julia - 2.96 m, 11. Światowa Dorota - 2.61 m,
Rzut piłeczką palantową -
Klasy 6: 1. Zieliński Kamil - 67 m, 2. Jankowski Kamil - 53 m, 3. Trześniewski Jakub - 51 m, 13. Babiarz Szymon - 35 m, 14. Stawicki Bartłomiej - 33.5 m, 15. Konieczka Patryk - 33 m.
Klasy 5: 4. Zdrojewski Jacek - 48 m.
Klasy 4: 4. Czerwiński Filip - 41 m, 8. Radzikowski Patryk - 36 m, 33. Okrój Artur - 21.5 m.
Klasy 4: 1. Świtalska Katarzyna - 32 m, 10. Jendrzejczak Mirella - 21 m, 15. Wróbel Julia - 19 m.
Działalność UKS Barcin współfinansowana jest z środków Urzędu Miejskiego w Barcinie.

Piłkarskie piątki
21 kwietnia piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Barcin jako reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie brali udział w Mistrzostwach Gminy Barcin w "piłkarskich piątkach". Zawody odbyły się na boisku na sztucznym boisku orlika w Barcinie. Mecze rozgrywane każdy z każdym 2 x 10 minut. Na starcie zabrakło barcińskiej jedynki więc do rywalizacji przystąpiły pozostałe trzy szkoły podstawowe z naszej gminy.
Wyniki:
1. SP 2 Barcin - SP Mamlicz 12:1 (6:0) Bramki: Zieliński Kamil - 3, Babiarz Szymon - 2, Jankowski Kamil - 2, Trześniewski Jakub - 2, Zdrojewski Jacek - 2, Cieplicki Adam - 1
2. SP Piechcin - SP Mamlicz 11:0 (6:0)
3. SP 2 Barcin - SP Piechcin 3:2 (2:2) Bramki: Cieplicki Adam, Babiarz Szymon, Zdrojewski Jacek po 1.
Skład UKS/SP2 Barcin: Adamczyk Arkadiusz, Jankowski Kamil, Zieliński Kamil, Trześniewski Jakub, Cieplicki Adam, Babiarz Szymon, Zdrojewski Jacek, Polak Nikodem, Głowacki Mateusz, Stawicki Bartłomiej, Różański Wiktor.
Trener: Rafał Moritz. Zwycięstwo w turnieju dało awans naszym zawodnikom do kolejnego etapu rozgrywek, Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 27 kwietnia w Żninie.
Zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Barcinie.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - I start
W pierwszym tegorocznym starcie, który odbył się 16 kwietnia wzięła udział 32 grupa lekkoatletów reprezentująca SP 2 Barcin i działający przy szkole UKS Barcin.
Rekordy życiowe w rzucie piłeczką palantową ustanowili: Kamil Zieliński - 72 metry, Kamil Jankowski - 54 metry, Jacek Zdrojewski - 50 metrów oraz Czerwiński Filip - 41 m. Dobre wyniki uzyskali także reprezentanci rzutu piłeczką palantową, natomiast brak skoczni daje się odczuć w wynikach skoczków w dal gdzie uzyskane rezultaty były bardzo słabe. Miejmy nadzieję, że w następny czwartek wyniki będą dużo lepsze.
Nauczycielami a zarazem trenerami zawodników są Wojciech Kiciński Rafał Moritz.
Wyjazd odbył się dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Barcinie.
Wyniki:
60 metrów -
Klasy 6: 2. Zielinski Kamil - 9.0 s, 5. Jankowski Kamil - 9.4 s, 9. Kujawa Bartosz - 9.7 s, 13. Banaszak Patryk - 10.0 s, 14. Stefaniak Przemysław - 10.1 s, 15. Ciesielski Hubert - 10.4 s, 16. Stawicki Bartłomiej - 10.5 s.
Klasy 5: 4. Zdrojewski Jacek - 9.8 s, 6. Ślebioda Damian - 9.9 s, 7. Rozmaciński Radosław - 10.0 s, 16. Nowiński Filip - 10.9 s.
Klasy 4: 1. Więch Mateusz - 9.4 s, 3. Wiśniewski Damian - 9.8 s, 9. Radzikowski Patryk - 10.1 s, 10. Naszko Mateusz - 10.1 s, 12. Śledzik Bartosz - 10.1 s, 13. Czerwiński Filip - 10.2 s, 16. Woźnicki Mateusz - 10.3 s, 20. Jackowski Mikołaj - 10.4 s, 24. Jakubowski Norbert - 10.5 s, 29. Fabiański Mateusz - 10.9 s, 36. Kuzera Bartłomiej - 11.1 s.
Klasy 4: 5. Ciszewska Julia - 10.2 s, 6. Kłosowska Marika - 10.2 s, 10. Świtalska Katarzyna - 10.6 s, 31. Światowy Dorota - 11.8 s.
300 metrów
Klasy 6: 1. Karbowiak Mikołaj - 47.9 s, 3. Cieplicki Adam - 53.9 s, 4. Zarada Wiktor - 54.7 s.
1000 metrów
Klasy 6: 2. Mielcarek Piotr - 3.59.7.
Skok w dal:
Klasy 6: 1. Karbowiak Mikołaj - 4.07 m, 2. Kujawa Bartosz - 3.94 m, 3. Cieplicki Adam - 3.50 m, 6. Zarada Wiktor - 3.35 m, 8. Mielcarek Piotr - 3.19 m, 9. Banaszak Patryk - 3.16 m, 10. Ciesielski Hubert - 2.96 m.
Klasy 5: 2. Rozmaciński Radosław - 3.42 m, 7. Śebioda Damian - 3.11 m.
Klasy 4: 1. Więch Mateusz - 3.52 m, 2. Wiśniewski Damian - 3.45 m, 7. Śledzik Bartosz - 3.05 m, 9. Fabiański Mateusz - 3.00 m, 14. Naszko Mateusz - 2.90 m, 17. Jackowski Mikołaj - 2.87 m, 21. Kuzera Bartosz - 2.60 m,
Klasy 4: 2. Smolińska Olga - 3.10 m, 5. Czerwińska Julia - 2.74 m, 9. Ciszewska Julia - 2.66 m, 11. Światowa Dorota - 2.61 m, 16. Kłosowska Marika - 2.47 m.
Rzut piłeczką palantową
Klasy 6: 1. Zieliński Kamil - 72 m, 2. Jankowski Kamil - 54 m, 12. Stefaniak Przemysław - 34 m, 14. Stawicki Bartłomiej - 32 m.
Klasy 5: 2. Zdrojewski Jacek - 50 m, 12. Nowiński Filip - 31 m.
Klasy 4: 3. Czerwiński Filip - 41 m, 7. Radzikowski Patryk - 37 m, 14. Woźnicki Mateusz - 31 m, 34. Jakubowski Norbert - 15 m.
Klasy 4: 2. Świtalska Katarzyna - 26 m.


I etap eliminacji XI edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2009

16 kwietnia piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Barcin jako reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie brali udział w I etapie eliminacji XI edycji Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2009.
Zawody odbyły się w Dąbrowie Mogileńskiej.
Mecze każdy z każdym 2 x 15 minut.
Skład UKS/SP 2 Barcin: Adamczyk Arkadiusz, Jankowski Kamil, Zieliński Kamil, Trześniewski Jakub, Serwiński Michał, Babiarz Szymon, Zdrojewski Jacek, Polak Nikodem, Głowacki Mateusz, Stawicki Bartłomiej. Trener: Rafał Moritz.
Wyniki:
1. SP Dąbrowa Mogileńska - SP 2 Barcin 1:6 (0:2). Bramki: Babiarz S. - 2 (1', 22'), Zdrojewski J. (7'), Polak N. (17'), Trześniewski J. (26') i Zieliński K. (30')
2. SP Dąbrowa Mogileńska - SP Szczepanowo 0:5
3. SP 2 Barcin - SP Szczepanowo 14:0 (3:0). Bramki: Babiarz Szymon - 8 (4', 13', 15', 18', 19', 20', 25', 28',), Zieliński K. - 4 (21', 23', 27', 30'), Trześniewski J. (16') i Serwiński M. (27').
Zwycięstwo w turnieju dało awans naszym zawodnikom do kolejnego etapu rozgrywek.
Wyjazd odbył się dzięki Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Barcinie.
Działalność UKS Barcin współfinansowana jest z środków Urzędu Miejskiego w Barcinie.

Opracowanie : Rafał Moritz

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska, Sylwia Gwizdała; sp2-2@wp.pl

szablony portali