Szkoła Podstawowa Nr 2 w Barcinie
im. Jana Brzechwy

SP2 Barcin

Sukcesy szkoły z poprzednich lat można obejrzeć na stronie:

r. szk. 2010/2011

Sukcesy anglistów

2.04.2011r. w naszej szkole odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. W konkursie udział wzięło 53 uczniów ze szkół podstawowych powiatu żnińskiego: SP2 Barcin, SP1 Barcin, SP Ojrzanowo oraz SP Piechcin.
W kategorii klas I - III: I miejsce zdobył Bartosz Maćkowiak z kl. III (opiekun: p. Agnieszka Safijan)
W kategorii klas IV - VI: III miejsce zajął Jakub Jasiak z kl. VI (opiekun: p. Joanna Boguszewska)
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez wydawnictwo OXFORD. Organizatorem konkursu były panie: Agnieszka Safijan i Joanna Boguszewska.

Sukcesy polonistyczne

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej Stypendiadzie Polonistycznej. Kilkoro zdobyło wyróżnienia.
Stypendiada Czytelnicza: Michalina Śledzikowska - kl. IVa
Stypendiada Ortograficzna:
Zuzanna Rydlewska - kl. Va
Mikołaj Radzikowski - kl. Vb.

Sukces Kacpra Tabaczyńskiego

26 marca 2011r. Kacper Tabaczyński - uczeń klasy Vb brał udział w zmaganiach Turnieju Recytatorskiego "STROFKA" na szczeblu wojewódzkim.
W konkursie, który odbył się w Bydgoszczy w Galerii Miejskiej BWA, wystąpiło 43 uczestników. Wierszem Kazimiery Buczkówny pt. "Przygoda na białym morzu" Kacper wywalczył sobie III miejsce.
Do konkursu ucznia przygotowała p. Teresa Różańska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów recytatorskich!

Talenty recytatorskie

4 marca br. troje uczniów naszej szkoły: Olga Smolińska z kl.VIc, Kacper Tabaczyński z Vb oraz Martyna Wszelaki z IVa uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Recytatorskim "STROFKA" w Żninie.
Miłą niespodziankę sprawił nam Kacper Tabaczyński, który zajął I miejsce i otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Do konkursu ucznia przygotowała nauczycielka języka polskiego - Teresa Różańska.
Kacper będzie reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26 marca w bydgoskiej Galerii Miejskiej BWA.
Gratulujemy i życzymy Kacprowi powodzenia w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim!

Wojewódzki Festiwal Piosenki "AWANS 2011"

25 marca 2011r. w Żnińskim Domu Kultury w Żninie odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki "AWANS 2011".
Naszą szkołę (w kategorii 10 - 13 lat) reprezentował Zespół Wokalny "DYLEMAT" w składzie:
Zuzanna Dziurzyńska kl. Va, Oliwia Chudy kl. VIa i Iwona Kaczmarczyk kl. VIb.
oraz solistki: Zuzanna Dziurzyńska, Oliwia Chudy i Iwona Kaczmarczyk.
Nasze uczennice zdobyły:
II miejsce - Oliwia Chudy,
wyróżnienie - zespół "Dylemat".
Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Zespół przygotowała pani Zofia Czyżewska.

V Wojewódzki Konkurs Artystyczny "FRAJDA 2010"

W dniu 27 listopada 2010r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Bydgoszczy odbył się V Wojewódzki Konkurs Artystyczny "FRAJDA 2010".
Naszą szkołę reprezentował Zespół Wokalny "DYLEMAT" w składzie:
Zuzanna Dziurzyńska kl. Va, Oliwia Chudy kl. VIa i Iwona Kaczmarczyk kl. VIb.
oraz solistki: Zuzanna Dziurzyńska (towarzyszył jej Sebastian Borzuchowski z kl. Vb), Oliwia Chudy i Iwona Kaczmarczyk.
W kategorii klas IV - VI nasze uczennice zdobyły:
II miejsce - Oliwia Chudy,
III miejsce - zespół "Dylemat",
wyróżnienie - Iwona Kaczmarczyk
Zespół "DYLEMAT" otrzymał dyplom i nagrodę dla szkoły - zestaw karaoke.
Zespół przygotowała pani Zofia Czyżewska.

X Powiatowy Konkurs "Mini Playback Show"

W dniu 12 listopada 2010r. w Żnińskim Domu Kultury w Żninie odbyła się X edycja festiwalu "Mini Playback Show". Naszą szkołę reprezentowały 4 zespoły w kategorii wiekowej I - III i IV - VI. Po przesłuchaniu wykonawców komisja przyznała następujące miejsca.
W kategorii wiekowej klas I - III:
I miejsce - Julia Jackowska,
II miejsce - Olga Wypijewska, Olga Gwizdała, Martyna Wypijewska, Adrianna Bartoś, Marysia Wolska, Dawid Grocki, Wiktor Ziętara;
W kategorii wiekowej klas IV - VI:
II miejsce - Weronika Cieplicka,
III miejsce - Michalina Barczyńska, Natalia Szczepaniak, Weronika Szadłowska, Aleksandra Sajdak, Zuzanna Dziurzyńska.
Zwycięscy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

Opracowanie: Zofia Czyżewska

Opracowanie i treść © Zofia Czyżewska; mail: sp2-2@wp.pl